Mám dvě uši k naslouchání a dvě oči na koukání

Neděle21.02.2021 Děti se seznamovaly s novými vědomostmi o lidském těle, jeho částech i funkcích.  Bavilo je jak skládání kostry, tak i zoubku. Pak došlo na výrobu dýchací soustavy, na které si děti mohly vyzkoušet nadechování plic. Došlo také na hygienu, čištění zubů a podobné aktivity, vše formou hry. Chůze s využitím stop a otisků dlaní byla pro děti velká zábava, kkterou si rády opakovaly.

Zimní den je tuze krátký, honem zpátky do pohádky

Neděle21.02.2021 Děti se opět vrátily k tématu pohádek. O pohádkách jsme si povídali, několik jich četli nebo vyprávěli, některé jsme si i zahráli. Vyráběli jsme korunky pro prince i princezny. Nakonec jsme šli jednu princeznu i zachránit. Děti musely překonat spoustu překážet. Prodírat se, prolézat, plazit se. Byly moc šikovné a princeznu zachránily.

Zimní olympiáda

Pátek22.01.2021 V tomto týdnu se děti vydaly na zimní olympiádu, naučily se nové zajímavosti o zimních sportech a také si některé vyzkoušely. Činnosti děti velmi bavily a na závěr dostaly medaile.

Radovánky ve sněhu

Středa20.01.2021 Co se to tu přihodilo, že je všude kolem bílo? Něco bílé padá z nebe, je to všude, to to zebe!   Jedna vločka za druhou prohání se oblohou. A pak spolu s ostatními snášejí se dolů k zemi.

Vánoční posezení

Neděle20.12.2020 V tomto týdnu jsme si povídali o vánočních tradicích, zpívali jsme u stromečku koledy a nakonec nás navštívil Ježíšek. Vánoční stromeček zavoněl v pokoji, maminka u stolu jablíčko rozkrojí. A když ho rozkrojí, uvidím hvězdičku, co byla schovaná v červeném jablíčku.

Mikulášská nadílka

Neděle13.12.2020 I tentokrát nadělovat Mikuláš, čert a anděl, ovšem s rouškou, ale děti tuto maličkost ani nezaznamenaly. Toto dopoledne si pěkně užily.

Vánoční cukroví nebo ozdoby na stromeček?

Sobota12.12.2020 I žabičky si vyzkoušely výrobu vánočního cukroví. Avšak není to ledajaké cukroví, ale cukroví na stromeček. Nejprve je nutné z těsta udělat kouli a tu pak vyválet. to je přece úplně jednoduché a zvládne to každá žabka. Poté je potřeba vykrojit ten nejkrásnější tvar. Chvilka soustředění a máme tu hvězdičku, stromeček nebo kouličku. A teď už jen čekat, až těsto (studený porcelán) zaschne a zatvrdne…

S čerty jsou dnes žerty

Neděle06.12.2020 Čertovské a andělské hry - odveta andělsko-čertích hrátek.

Šikovné žabky - jak se nejlépe zabavit? No přece pohybem!

Neděle06.12.2020 Třída plná skrytých čertíků a andílků. Kdo dnes asi vyhraje?

Žabky zahradníkem

Neděle06.12.2020 Dnes se žabičky rozhodly, že ještě před zimou zvelebí svou zahrádku. Tulipány a modřence zasadit pod zem, mezi ně sazeničky jahod, zalít, a už se mohou těšit na jaro.

+420 476 448 841,842 nebo +420 731 181 064