Kamarád, kamarád - to je ten, koho mám rád

Středa04.03.2020 Do školky se těšíme,s radostí tam běžíme.Čekají nás kamarádi,hrajeme si spolu rádi. Malujeme, kreslíme,zpíváme a cvičíme,stříháme a lepíme,stavebnice stavíme. Učíme se hodní být,kamarády nezlobit.

Hrajeme si na pekaře

Pátek21.02.2020 Na začátku týdne jsme si společně s paní učitelkou postavili pekárnu/cukrárnu. Děti si během ranních činností hrály na pizzaře, cukráře, servírku, pekaře. Vyráběli jsme si společné zástěry, modelovali koláčky pro štěstí a zdobili jsme muffiny. V zástěrkách jsme se šli ukázat starším kamarádům a paní učitelkám jsme donesli malou ochutnávku.

Každý má své povolání, práci - čili zaměstnání

Čtvrtek20.02.2020 Švadlena šaty šije, uklízečka podlahy myje. Cukrářka peče, kuchař vaří, tanečníkům se dnes daří. Zedník komín postaví, tesař střechu opraví. A kominík zas, vyčistí komín včas. Pošťák, ten má úkol těžký, skoro všude chodí pěšky. Pekař peče housky, lékař léčí lidi a čím děti budou? Časem se uvidí.

Zvířátka v zimě

Úterý18.02.2020 Děti se naučily rozeznávat ptáčky a vyrobili jsme si vlastní krmítko, pozorujeme zvířátka venku. Výtvarná výchova je u dětí oblíbenou činností.

Pohádková zima

Neděle26.01.2020 Protože si děti přály sníh, tak jsme si ho společně vykouzlili alespoň v naší třídě. Také jsme si vyzkoušeli skupinovou práci - umět rozřadit vločky a porovnat (čeho je více, méně). Výroba iglú z kostek cukru, hod vrchním obloukem do sněhuláka a curling byl pro děti nová zábava. Společná práce v podobě zasněženého stromu se dětem povedla.

Ať si mrzne, ať je zima, zimní sporty jsou moc prima

Neděle26.01.2020 Od pondělí jsme si s dětmi povídali o zimních sportech. Vyráběli jsme sjezdovku, lyžaře a také jsme kouzlili s vodovými barvami. Naučili jsme se písničku O dvou mrazících a Sněží, sněží. Děti si také vyzkoušely naše školkovské lyže. Curling, hokej a zkoušení sportovního náčiní nás velmi bavilo - děti viděly, jak vypadá snowboard, lyže, brusle a hokejky.

Paní Zima v naší školce

Neděle19.01.2020 Děti vyráběly paní Zimu, protože si přejí, aby konečně přivolala sníh.

Žabičky se těší na Vánoce

Pátek20.12.2019 Máma dala do krabice upečené cukroví,schovala ho co nejvíce, kam - nikomu nepoví.A tak s tátou hledáme, večer tajně mlsáme. Cukr, mouka, vajíčko,uděláme těstíčko.Na Vánoce to se ví,upečeme cukroví.Plech za plechem, to je jízdanejradši mám vosí hnízda! Krásné Vánoce všem rodičům.

Vánoce, Vánoce přicházejí

Středa18.12.2019 Tradiční zpívání na schodech si děti velmi užily.  Ježíšek na třídu Žabiček nezapomněl a nadělil jim krásné dárky.

Přijelo k nám divadlo

Středa18.12.2019 Děti viděly divadelní představení o narození Ježíška, společně si zatančily a zazpívaly.