MOTÝLCI - TŘI KRÁLOVÉ

Pátek08.01.2021 NA TŘI KRÁLE Na tři krále za vesnicí, bloudí sněhem koledníci. Šlapy, šlapy, šlápoty, pletou se jim do noty. Ťuky, ťuky, už tu jsou, štěstí, zdraví vinšujou. Celý týden jsme prožívali spoustu zábavy v rámci projektu " Tři králové".  Téma bylo velmi nápadité a děti velice zaujalo. Vyráběli jsme korunky a krále, naučili se novou básničku a písničku, poslechli jsme si příběhy O třech králích a z…

MOTÝLCI - přišla zima

Středa02.12.2020 Napadl první sníh a my si to na zahradě užili. Nejdříve jsme si prošli celou zahradu a pozorovali změny na stromech, na trávě a u hmyzího domečku a pak jsme dováděli na sněhu

MOTÝLCI - pečeme perníčky

Středa02.12.2020 Nejdříve jsme si povídali co vše do těsta dáme, pak jsme těsto rozváleli, vykrajovali a nakonec paní kuchařky nám naše perníčky upekly. Moc si na nich pochutnáme

MOTÝLCI - Halloween ve třídě motýlků

Úterý10.11.2020 Halloween nás provázel celým týdnem. Vystřihali jsme si duchy a dýně, poslechli si příběhy O malé čarodějnici, naučili se novou písničku a básničku a vyzdobili strašidelně celou naší třídu. Poslední den jsme měli soutěže, prošli si strašidelnou stezku a zakončili jsme halloweenským karnevalem.

MOTÝLCI a BERUŠKY - Bludiště z listí

Úterý03.11.2020 S kamarády z Berušek jsme během vycházky postavili ze spadaného listí na zahradě MŠ bludiště.

MOTÝLCI - PODZIMNÍ VÍLA

Pátek23.10.2020 DO TŘÍDY K NÁM PŘILETĚLA PODZIMNÍ VÍLA. ŠATY MĚLA CELÉ Z LÍSTKŮ, KTERÉ JSME JÍ POMOHLI VYROBIT NETRADIČNÍMI TECHNIKAMI - HRY S LÉTAJÍCÍMI BARVAMI, ENKAUISTIKA- KRELENÍ VOSKEM, MÍCHÁNÍ A ROZTÍRÁNÍ BAREV A PASTELŮ.

MOTÝLCI - kreslíme z PET víček

Úterý20.10.2020  Pracovali jsme ve skupinkách a z  PET víček jsme si nakreslili jablíčka  a hruštičky

MOTÝLCI - náš hrášek

Úterý20.10.2020 Poslechli jsme si pohádku O Budulínkovi a pak jsme si hrášek vyrobili

MOTÝLCI - třídíme zeleninu

Úterý20.10.2020 Během našeho zeleninového týdne jsme se toho spoustu naučili. Třídili jsme zeleninu podle druhu, barev a procvičovali jsme si u toho také počty od 1 do 5.

MOTÝLCI - křížaly

Pátek09.10.2020 Z donesených jablíček jsme si udělali křížaly. Nejdříve jsme jablíčka umyli, nakrájeli na plátky a naskládali na síto. Během týdne, každý den jsme pozorovali, co se s jablíčky stane. Zjistili jsme, že plátky jablíček usycháním se zmenšují  a kroutí se. Nakonec jsme si na" Křížalách" všichni pochutnali.

+420 476 448 841,842 nebo +420 731 181 064