Motýlci - Kouzelné obrázky

Čtvrtek12.05.2022 Ve třídě jsme si povídali o hmyzu a zvířátkách z louky, naučili se básničku Motýl, písničku Včelka a motýl, vytvořili jsme si housenku a šneka. Pro kouzelné obrázky jsme vystřihli šablony zvířátek a venku na zahradě přikládali k různým povrchům. Tím nám vznikaly krásné obrázky a každý byl jiný.

Motýlci - Voda kolem nás

Úterý03.05.2022 Projekt "Voda kolem nás" Celý týden jsme si povídali o vodě, o zvířátkách a rostlinách u vody, naučili se písničku a básničku. Jeden den jsme přišli všichni v modrých tričkách, která měla různé odstíny. Zatančili jsme si na hudbu Má vlast - Vltava s barevnými stuhami.  Vytvořili jsme kapičky vody, na které jsme kreslili, co kapka vidí, když padá na zem. Dále jsme vytvořili potůček, který se vyhýb…

Motýlci - Návštěva knihovny

Pátek29.04.2022 Exkurze do knihovny se nám všem moc líbila. Prohlédli jsme si prostory a seznámili se s chodem knihovny. Přečetli jsme si pohádku, prohlédli knížky a nakonec jsme navštívili venkovní anfiteátr s papoušky.

MOTÝLCI - zdobení břízky a návštěva Velikonočních trhů

Úterý12.04.2022 Všechny děti z naší mateřské školky se podílely na výrobě velikonočních ozdob, kterými jsme, jako nejstarší děti,  ozdobily břízku u Magistrátu našeho města.  Poté jsme si prošli Velikonoční jarmark na náměstí. Prohlédli jsme si stánky s velikonočními výrobky, ovečky ve výběhu a nakonec jsme se povozili na kolotoči.

MOTÝLCI - Hody, hody slepičko, dej nám jedno vajíčko

Pondělí11.04.2022 Naučili jsme se básničku, zasadili travičku, zkoušeli jsme, jak se plete pomlázka,nabarvili kraslice, ve skupinkách jsme tvořili vajíčka z PET víček.

Motýlci - sférické kino

Pátek08.04.2022  Do školky  za námi přijelo sférické kino. Vybrali jsme si pohádku - Polaris - Jak medvěd a tučňák zkoumali vesmír a o polární noci. Byl to úžasný zážitek, všem se to moc líbilo.

Motýlci, Berušky a Kosíci na pohádce

Středa06.04.2022 Do školky nám přijelo Divadlo Ondřej a zahráli nám pohádku Čtvero roční období. Děti se zapojily do děje pohádky.

MOTÝLCI - Naše jarní kytičky

Pondělí04.04.2022 Na jaro jsme se velmi těšili. Na našem záhonku pozorujeme jak nám rostou a kvetou narcisky, které jsme si zasadili. Na školní zahradě jsme našli fialky. A protože jsme chtěli mít jaro i ve školce, jarní kytičky jsme si nakreslili.

MOTÝLCI - Návštěva 1.třídy na 11.ZŠ

Středa30.03.2022 Dnes jsme navštívili kamarády v 1. třídě na 11.ZŠ Rozdělili jsme se do dvou skupin. První skupinka se byla podívat na hodině matematiky a druhá na hodině čtení a psaní. Děti ze školky se aktivně zapojily do vyučování. Moc se všem ve škole líbilo.

Motýlci - poslední bruslení

Pondělí21.03.2022 V pátek jsme byli na posledním bruslení. Když se vrátíme na začátek, tak mnoho dětí na bruslích stálo poprvé a po několika lekcích jsou vidět velké pokroky. Všechny děti bruslení zvládly. Velké poděkování patří rodičům, kteří nám pomáhali s obouváním bruslí na stadióně.

3. MŠ MOST – OP MŠ SOCHORA
+420 476 448 841,842 nebo +420 731 181 064