Bruslení

Pátek13.03.2020 Dnes jsme si společně s rodiči naposledy zabruslili. Děti ukázaly, co vše se na hodinách bruslení naučily a na závěr dostal každý malou dobrotu.

Sestavili jsme si kostru lidského těla

Pátek21.02.2020 Děti z třídy kuřátek společně tvořily kostru lidského těla. Společně s paní učitelkou vyrobily plíce, močový měchýř a udělaly pokus jak nám fungují ledviny.

Poznáváme lidské tělo

Čtvrtek20.02.2020 Hravou formou jsme se seznámili jak asi vypadá naše tělo. Prohlédli a vytvořili jsme si mozek a kostru. Dozvěděli jsme se spoustu zajímavých věcí o tom, jak funguje naše tělo a mozek. Moc nás to bavilo.

Návštěva 10.ZŠ

Čtvrtek20.02.2020 V rámci spolupráce se základní školou, třída kuřátek znovu navštívila 10.ZŠ, kde nám děti z první třídy ukázaly co už se ve škole všechno naučily.  Ani naše děti nebyly pozadu. Vyzkoušely si zda umí barvy, tvary, pohrály si s písmenky a procvičily si matematické představy. Nakonec si společně s dětmi zazpívaly písničku.

Vánoční zpívání u stromečku.

Čtvrtek19.12.2019 Vánoční svátky jsme ve třídě Kuřátek přivítali vánočními tradicemi : rozkrojení jablíčka, pouštění lodiček ze skořápek a házení boty ke dveřím. Po svačince jsme ochutnali vánoční cukroví od našich maminek, které nám všem moc chutnalo. Na schodek jsme si společně zazpívali vánoční koledy a potom nám Ježíšek nadělil pod stromeček dárečky. Dárky jsou krásné, DĚKUJEME JEŽÍŠKU! Všem rodičům a dětem př…

Taneční vystoupení

Úterý17.12.2019 Děti měly taneční vystoupení u Magistrátu, kde si mohly postavit sněhuláka z různého materiálu ( sníh, molitan ). Všichni jsme si to moc užili a za odměnu jsme dostali od jedné maminky Trdelníky , které nám moc chutnaly.

Návštěva Domova pro seniory

Čtvrtek12.12.2019 S dětmi jsme byly navštívit babičky a dedečky v Domově pro seniory, kde jsme jim zazpívaly a zatančily. Na závěr jsme si ještě všichni společně zazpívali vánoční koledy. Děti jim rozdaly vlastnoručně vyrobená přáníčka a na oplátku od nich děti dostaly dáreček.

Mikulášské bruslení

Čtvrtek12.12.2019 Poslední bruslení v tomto roce si děti naposledy zabruslily s MIKULÁŠEM a ČERTEM, zazpívaly mu písničku a dostaly nadílku.

Návštěva 10. ZŠ

Středa11.12.2019 V rámci spolupráce se základnimi školami, třída kuřátek navštívila 10.ZŠ, kde nám děti z pátých tříd pomohly vyprávět pohádku ,, O Budulínkovi." Taky jsme si společně s dětmi zazpívaly písničku ,, Já jsem muzikant", seznámily jsme se s hudebními nástroji a potom jsme si zacvičily ( jak liška utíkala lesem a jaké překážky překonala).

Mikuláš s Čertem a Andělem v kuřátkách

Pondělí09.12.2019 Mikuláš, čert a anděl přišli k nám na návštěvu. No bály jsme se , ukápla i slzička, ale nikoho si neodnesl . Zazpívaly jsme jim krásné vánoční písničky a dostaly od nich nadílku.