Zdraví

Pátek06.03.2020 Celých čtrnáct dní jsme se dozvídali vše o našem těle, co vše máme dělat pro to, aby bylo zdravé a kdo nám pomůže, pokud zdravé není. Vyzkoušeli jsme si jaké to je, když někdo nevidí. Trénovali jsme všechny smysly, naučili se nové písničky, básničky. Listovali jsme v encyklopedii a dozvěděli se spoustu nových věcí.

naše plíce

Středa04.03.2020 Kliknutím na tlačítko Přečíst více zobrazíte detail tohoto článku.

návštěva ZUŠ

Středa04.03.2020 Návštěva ZUŠ se dětem moc líbila, velice je zaujaly různé hudební nástroje, podívaly se do tanečního sálu, do keramické dílny, malířské učebny, na jeviště a do hudebních tříd, zahrály a zazpívaly si s panem učitelem písničky i s doprovodem nástrojů.

Co ze mě bude

Středa04.03.2020 Celých čtrnáct dní jsme měli možnost si vyzkoušet různá  povolání -  lékař, zedník, prodavač,malíř, zpěvák, sochař,  cukrář, řidič, švadlena, pekař. Naučili jsme se písničky a básničky na toto téma ,dozvěděly se spoustu věcí o různých povoláních, podívaly se do ZUŠ.

Oblečení v zimě - skupinová práce třídy Kosíků.

Pátek17.01.2020 V rámci skupinové práce děti tvořily z barevných víček zimní oblečení. Zadařilo se nám.

Návštěva domova pro seniory

Čtvrtek12.12.2019 S dětmi jsme byly navštívit babičky a dedečky v Domově pro seniory, kde jsme jim zazpívaly a zatančily. Na závěr jsme si ještě všichni společně zazpívali vánoční koledy. Děti jim rozdaly vlastnoručně vyrobená přáníčka a na oplátku od nich děti dostaly dáreček.

Mikulášské bruslení

Čtvrtek12.12.2019 Kliknutím na tlačítko Přečíst více zobrazíte detail tohoto článku.

Návštěva 10 ZŠ

Čtvrtek12.12.2019 V rámci spolupráce se základnimi školami, třída kosíků navštívila 10.ZŠ, kde nám děti z pátých tříd pomohly vyprávět pohádku ,, O Budulínkovi." Taky jsme si společně s dětmi zazpívaly písničku ,, Já jsem muzikant", seznámily jsme se s hudebními nástroji a potom jsme si zacvičily ( jak liška utíkala lesem a jaké překážky překonala).

Zdobení vánočního stromku na náměstí u magistrátu

Čtvrtek05.12.2019 Děti ze třídy kosíků a kuřátek dnes byly zdobit stromeček na náměstí u magistrátu .  Společně jsme se podívali na trhy a prošli nazdobené náměstí . Děti nazdobily stromeček vlastními výrobky ,na kterých se podílela celá školka .

Úterý12.11.2019 V rámci svátku všech duchů jsme se převlékli do kostýmů a užili si ve školce pravý halloweenský rej. Hned ráno se ve třídě zatemněla okna, rozhořely se svíčky a začal tanec, společné hry a také čarování, při kterém jsme si vykouzlili  sladkou odměnu. Po svačince už nás čekala kouzelná školka plná úkolů a zábavy. Procházeli jsme všechny třídy a hledali ukrytý poklad, který jsme nakonec našli v tajn…