13.03.2020, Zástupkyně MŠ

Město Most uzavírá školy a ruší akce nad 100 lidí v souvislosti s koronavirem

Město Most informuje, že na základě mimořádného opatření přijatého na dnešním jednání Bezpečnostní rady státu, je zrušena od středy 11. března 2020 výuka v základních, středních a vyšších odborných školách. V základních školách zřizovaných městem Most nebudou fungovat družiny, školní jídelny ani zájmové kroužky. Mateřských školek se toto opatření nyní netýká. V důsledku přijímání preventivních opatření a oslabení pedagogického sboru však může dojít k přerušení provozu i u mateřských škol. Tuto situaci dále vyhodnocujeme.

Až do odvolání platí také zákaz kulturních a sportovních akcí s účastí nad 100 osob. U organizací zřízených městem Most se tento zákaz týká Městského divadla v Mostě, Divadla rozmanitostí, Střediska volného času, Sportovní haly Most (včetně tréninků), Městské knihovny Most a Aquadromu. Zrušeny jsou i všechny kulturní a sportovní akce pořádané městem Most. Toto opatření se týká i všech plesů v kulturním domě Repre.